خواص و مضرات زردآلو برگه زردآلو فواید زردآلو مربای زردآلو خواص هسته زردآلو زردآلو خشک و خواص درمانی زردآلو برای سلامتی شامل درمان سوء هاضمه، یبوست، گوش درد، تب، بیماری‌های پوستی، سرطان و کم خونی است. زردآلو برای پوست و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و در درمان بیماری های داخلی بسیار موثر است.

خواص و مضرات زردآلو

زردآلو 

موارد ضروری و اساسی ارزش غذایی درصد مصرف مجاز روزانه
انرژی ۵۰ کیلوکالری ۲٫۵ %
کربوهیدرات ۱۱ گرم ۸٫۵ %
پروتئین ۱٫۴ گرم ۲٫۵ %
چربی کل ۰٫۴ گرم ۱ %
کلسترول ۰ میلی گرم ۰ %
فیبر خوراکی ۲ گرم ۵ %
ویتامین ها
اسید فولیک ۹ میکروگرم ۲ %
نیاسین ۰٫۶۰۰ میلی گرم ۴ %
اسید پانتوتنیک ۰٫۲۴۰ میلی گرم ۵ %
پیریدوکسین ۰٫۰۵۴ میلی گرم ۵ %
ریبوفلاوین ۰٫۰۴۰ میلی گرم ۳ %
تیامین ۰٫۰۳۰ میلی گرم ۲٫۵ %
ویتامین (A) آ ۱۹۲۶ یکای بین‌المللی ۶۴ %
ویتامین (C) سی ۱۰ میلی گرم ۱۶ %
ویتامین (E) ای ۰ میلی گرم ۰ %
ویتامین (K) کا ۳٫۳ میکروگرم ۳ %
الکترولیت
سدیم ۱ میلی گرم ۰ %
پتاسیم ۲۵۹ میلی گرم ۵٫۵ %
مواد معدنی
کلسیم ۱۳ میلی گرم ۱٫۳ %
آهن ۰٫۳۹ میلی گرم ۵ %
منیزیم ۱۰ میلی گرم ۲٫۵ %
منگنز ۰٫۰۷۷ میلی گرم ۳ %
فسفر ۲۳ میلی گرم ۳ %
روی ۰٫۲ میلی گرم ۲ %
مواد مغذی گیاهی (فیتو-مواد مغذی)
کاروتن-α (آلفا) ۱۹ میکروگرم
کاروتن-β (بتا) ۱۰۹۴ میکروگرم
کریپتوزانتین-β (بتا) ۱۰۴ میکروگرم
زآگزانتین ۸۹ میکروگرم

خواص زردآلو

برای درمان یبوست

ماده ای که به شیره معده کمک می کند تا جذب مواد مغذی راحت شود فیبر است، که این فیبر در میوه زردآلو فراوان می باشد. برای بهبود اجابت مزاج فیبر بهترین عنصر می باشد. مصرف زردآلو کمک می کند تا موادی که قابل دفع می باشد راحت تر به سمت روده ها انتقال یابد و از بدن خارج شود. برای اجابت مزاج بهتر است از زردآلو استفاده شود که این امر باعث می شود حرکات دستگاه گوارش تحریک شود و باعث اجابت مزاج بهتر شود.

تاثیر در استخوان ها 

استخوان نیاز به مواد معدنی با ارزش نیاز دارد تا سلامت خود را حفظ کند، این مواد معدنی که شامل کلسیم، فسفر، منگنز، آهن و مس می باشد. برای جلوگیری از این شرایط مربوط به پیری که شامل پوکی استخوان می باشد، ما به شما زردآلو را توصیه می کنیم تا مصرف نمایید; زیرا که زردآلو سرشار از مواد معدنی و مهم می باشد که در رشد و سلامتی استخوان تاثیر خوبی می گذارد.

برای بهبود گوش درد 

دانشمندان بر این باورند که زردآلو برای درمان سریع ناشی از عفونت می باشد را بهبود و بسیار عالی می باشد. ریختن چند قطره از زردآلو در گوش که حاوی مواد آنتی اکسیدان می باشد تجربه ها نشان داده است که این عمل باعث بهبود گوش درد می شود.

برای تب

برای دفع سموم از بدن از میوه زردآلو استفاده می شود. ویتامین ها، کالری ها و آب مورد نیاز بدن را زردآلو تامین می کند، که آب زردآلو برای کسانی که از تب رنج می برند توصیه می شود. زردآلوی بخار دیده باعث کاهش تب در برخی از افراد می شود، که بعنوان یک ماده ضدالتهاب و تسکین دهنده عمل می کند و در دمای بدن تاثیر می گذارد.

برای اختلالات پوستی 

برای جلوگیری از چربی پوست از زردآلو استفاده کنید زیرا که برای مراقبت از پوست بسیار مفید است که به سرعت جذب پوست می شود. از این میوه برای بیماری های پوستی دیگر استفادع می شود که اگزما و خارش نیز جزء درمان این میوه می باشد، که وجود آنتی اکسیدان در زردآلو باعث این امر شده است. دارا بودن ویتامین A در این میوه که ۶۰ درصد از ویتامین بده را تامین می کند بلکه وجود آنتی اکسیدان در این میوه باعث شده است که رادیکال های آزاد از پوست دوری کنند تا پوستی نرم و سالم داشته باشید.

برای آسم

آسم یک بیماری است که در اکثر افراد دیده می شود برای کاهش و جلوگیری از این بیماری دانشمندان استفاده از روغن زردآلو که یک خاصیت جالب ضد آسمی دارد را توصیه کرده اند و همچنین یک خاصیت جالب دیگر این میوه این است که کاهش استرس و فشار موجود در ریه ها را بهبود می بخشد، زردآلو از بروز حملات آسم جلوگیری می نماید.

برای کم خونی

کمبود آهن در بدن باعث بروز کم خونی می شود و همچنین مواردی همچون خستگی، ضعف، سبکی سر، مشکلات گوارشی و عملکرد ضعیف متابولیسم در این امر دخالت دارند. مصرف زردآلو در درمان کم خونی کمک می کند زیرا که زردآلو آهن و مس را دارا می باشد. گلبول های  قرمز عمل تامین اکسیژن در بدن را انجام می دهند، عدم وجود گلبول قرمز باعث نا نظمی کارهای اندام های بدن می شود. آهن و مس در بوجود آمدن گلبول قرمز کمک می کنند که در زردآلو می توان این دو عنصر مهم را بافت.

در سرطان

کارتنوئید و ترکیبات آنتی اکسیدان در زردآلو و دانه زردآلو به درمان سرطان کمک می کند. رادیکال های آزاد محصول فرعی و خطرناک متابولیسم که در تغییر سلول های سالم DNA نقش دارد که به سلول های سرطانی تبدیل می شوند، آنتی اکسیدان موجود در زردآلو آین مواد خطرناک را خنثی می کند و بیماری های همچون سرطان و بیماری های قلبی و آلزایمر را از انسان دور می کند. که زردآلو خطر مبتلا شدن به سرطان را کاهش می دهد.

مضرات زردآلو!!

  1. برای اشخاص سالخورده وکودکان توصیه می شود از زیاد خوردن آن پرهیز کنند.
  2. برای افرادی که بیماری کبدی دارن توصیه می شود پرهیز کنند.
  3. به کسانی که الرژی دارن توصیه نمی شود.
  4. سولفیت یکی از موادی است که در میوهای خشک یافت می شود و ماده خوبی محسوب نمی شود. این ماده می تواند بر روی آسم تاثیر بگذارد و حملاتی ناشی از آسم را تحریک کند. که برای درمان طبیعی آسم از زردآلوی طبیعی استفاده کنید.