انار که یکی از میوه های پر خاصیت و بهشتی است متاسفانه پوست آن را دورمیریزیم با این که بدانیم پوست انار پر خاصیت ترین ماده می باشد. بهترین کرم ضد آفتاب بهترین مرطوب کننده و… همه این ها از پوست انار درست می شود. ماده موجود در پوست انار به صورتی موثر باعث حفظ رطوبت سلول‌های پوستی می‌شود و از خشک شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. واضح است که خشکی پوست عامل مهمی در ایجاد آسیب‌های احتمالی و در نتیجه ایجاد چین و چروک‌ها است.

طرز خشک کردن پوست انار:

تنها از پوست انار ارگانیک استفاده شود.
پوست انار راتکه کنید و در سینی جدا از هم پهن کنید و زیر آفتاب قرار دهید تا پوست سفت شود و رطوبت خود را از دست بدهد.
پس از این که کاملا خشک شد، پوست را در یک پلاستیک یا ظرف دردار بریزید.

 

ترکیب پوست انار و کرم یک ضد آفتاب مناسب

پودر پوست انار را به کرم یا لوسیونی که مصرف می کنید بیفزایید و بیست دقیقه قبل از خروج از منزل بر روی صورت خود بمالید یا به جای کرم این پودر را با یک روغن طبیعی مخلوط کنید و به عنوان یک ضد آفتاب از آن استفاده کنید.

 

پوست انار و حفظ رطوبت پوست

دو قاشق از پودر پوست انار را با مقداری ماست ترکیب کرده و بر روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از گذشت ده دقیقه آن را با آب سرد آبکشی کنید.این مخلوط موجب حفظ رطوبت پوست شده و از پوست در برابر عوامل محیطی و آلاینده ها محافظت می کندو تعادل PH پوست را نیز محفوظ نگه می دارد.

از بین رفتن جوش های سر سفید و سر سیاه با پوست انار

پوست انارموجب از بین رفتن جوش های سر سفید و سر سیاه و سلول های مرده پوست می شود برای از بین بردن این نوع جوش ها دو قاشق مربا خوری از پودر پوست انار را با یک قاشق چای خوری شکر و یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری از روغن های طبیعی مخلوط کنید و بر روی صورت بگذارید و پوست خود را با آن ماساژ دهید و بعد بشویید و پوست خود را مرطوب کنید.

جلوگیری از شوره و ریزش مو با پوست انار

پوست انار از ریزش مو و شوره زدن سر پیشگیری می کند برای این کار مقداری از پودر پوست انار را با روغن مو ترکیب کنید و روی ریشه و ساقه مو بمالید و بعد از ۲ ساعت مو های خود را آبکشی کنید.

 

پوست انار

 

سم‌زدایی مفید و موثر

اغلب افراد به خوبی می‌دانند که آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن وظیفه سم‌زدایی را به عهده دارند و از‌آنجایی که پوست انار حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است، استفاده از آن می‌تواند تا حد زیادی در پاک‌سازی بدن از سموم موثر باشد

 منبعی غنی از ویتامینC

به جای استفاده از مکمل‌های گران‌قیمت ویتامینC می‌توانید از ویتامین‌‌های نهفته در پوست انار استفاده کنید. ویتامین C عامل مهمی در بهبود زخم‌ها و از بین ‌بردن جای آن‌ها محسوب می‌شود. این ویتامین با فرم‌دهی پروتئین به جرم‌ و یا توده‌های بدنی نقش موثری در ترمیم و مراقبت از استخوان‌ها، غضروف‌ها و دندان‌ها ایفا می‌کند.

مرطوب‌کننده مفید

اسید الاژیک موجود در پوست انار به صورتی موثر باعث حفظ رطوبت سلول‌های پوستی می‌شود و از خشک شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. واضح است که خشکی پوست عامل مهمی در ایجاد آسیب‌های احتمالی و در نتیجه ایجاد چین و چروک‌ها است.

محافظ پوست پوست

‌انار محافظ پوست ما در برابر مضرات نور خوشید است. اشعه‌های خورشیدی مثل اشعه UVA و UVB از جمله مهم‌ترین عوامل ایجاد آسیب‌های پوستی هستند. پیشگیری از سرطان پوست با انجام تحقیقات شگفت‌انگیزی در انجمن تحقیقات سرطان آمریکا مشخص شد، عصاره به دست آمده از پوست انار عامل مهمی در پیشگیری و مبارزه علیه ایجاد سلول‌های سرطانی پوست خواهد بود.

ضد چین و چروک

تحقیقات حاکی از آن است که ترکیب عصاره پوست انار و روغن به دست آمده از دانه‌‌های آن می‌تواند با ترکیب شدن با پروکلاژن‌ها از ایجاد آنزیم‌های مضر برای کلاژن‌ها جلوگیری کند. این موضوع فاکتوری موثر در رشد سلول‌های سالم پوستی و عاملی بازدارنده از پیری زودرس پوست و چین و چروک‌های مرتبط با آن خواهد بود.

موهای سالم

عصاره پوست انار می‌تواند از ریزش موها جلوگیری کند و به طرز چشم‌گیری از ایجاد شوره سر و پوسته پوسته شدن کف سر پیشگیری کند.

سلامت دندان‌ها

پوست انار اغلب در ترکیبات انواع خمیردندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. خوشبختانه، خودتان هم می‌توانید به شکل طبیعی از آن استفاده کنید. کافی است، پوست انار را خشک و پودر کنید، مسواک‌تان را کمی خیس یا مرطوب کنید و بعد به مقداری پودر پوست انار آغشته کنید و به طور طبیعی مسواک بزنید. استفاده از انار علاوه بر سلامت دندان‌ها برای لثه هم مفید خواهد بود.

 

پوست انار

 

خواص فراوان جوشانده پوست انار

۱- آب جوشانده پوست انار را بنوشید. قابض و مقوی است، برای معالجه اسهال ساده و اسهالی که از مسمومیت باشد و اسهال خونی و کنترل سلسله البول مفید است، قند ادرار را کم و خون را تصفیه می ‏نماید، از خونریزی‏ ها خصوصا خونریزی رحم جلوگیری می‏ کند.پوست انار

۲- کوبیده خشک پوست انار را به اندازه چهار گرم با آب گرم مخلوط کنید و بخورید. کرم‏های معده و روده را دفع می‏ کند.

۳- مزمزه با آب جوشانده پوست انار برای تقویت لثه مفید است، از خونروی پس از کشیدن دندان جلوگیری می ‏کند.

۴- یک تکه از پوست انار را بصورت یک سکه کوچک قیچی کنید بعد سفیدی و پیه روی آن را بتراشید تا نازک شود و یک ساعت روی آبسه دندان بگذارید و بعد عوض کنید و این عمل را تکرار کنید تا سرباز کند.

۵- آب جوشانده پوست انار را با گلنار ساییده مخلوط کرده و روزی شش بار قرقره کنید خونریزی گلو را بند می‏ آورد.

۶- پاشیدن گرد کوبیده خشک پوست انار برای خشک کردن زخم شانکر ساده مصرف می‏ شود.

۷- پوست انار را نرم بسایید و شب ها به وسیله پنبه در دهانه رحم قرار دهید. ترشحات غیر طبیعی را متوقف می‏ سازد و به عنوان شستشو برای التیام بواسیر و رفع ترشحات سفید یا لوکوره‏آ مفید است.

۸- در آب جوشانده پوست انار بنشینید برای قطع کردن سیلان مفرط، ترشحات عادت ماهیانه و همچنین در مواردی که مقعد بیرون آمده باشد و همچنین درمان بواسیر مفید است.

۹- پوست انار را با جفت مساوی بسایید و روی پنبه بریزید و هر شب ضماد کنید. فیستول یا بواسیر را درمان می‏ کند.

۱۰- پوست انار را بجوشانید و روزی چند باز با آن دهان شویی کنید آفت و زخم دهان را برطرف می سازد.