خواص و فواید سیب درختی و خاصیت های مهم سیب را در این مقاله خواهیم خواند. سیب جزوء یکی از میوه های پرخاصیت می باشد، که استفاده روزانه از آن باعث شادابی و تاثیر در بسیاری از عضو های بدن دارد. برای دانستن فواید و خاصیت های سیب در ادامه خواهیم خواند.

خواص سیب

خواص سیب7-چرچی

برای شادابی پوست

سبب با وجود ریبوفلاوین(ویتامین B2، ویتامین Cو A، وهمچنین وجود مواد معدنی از جمله آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم) باعث کاهش و یا از بین رفتن بیماری هایی از جمله بیماریی های پوستی و مزمن، خشک شدن پوست و یا ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و … می شود.

برای نقرس و درد مفاصل

از سیب می توان بعنوان برنامه غذایی می توان استفاده کرد. سیب یکی از میوه های با ارزش می باشد که چربی ندارد و باعت کاهش اوره می گردد. سیب که مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود استفاده از آن باعث می شود اسید های ادرار، و همچنین اسید فرمیک افزایش یابد، که از این رو مصرف آن به میتلایان درد مفاصل و نقرس توصیه می شود.

برای دندان ها و لثه ها و حافظه و مغز

وجود فسفر در سیب باعث تقویت حافطه و مغز می شود. خوردن سیب باعث از بین رفتن باکتری هایی که در دندان ها و لثه ها می شود که به علت وجود برخی از اسید ها در سیب دهان را تمیز میکند، که بعنوان یک مسواک کارایی دارد. تقویت ساختار دندان ها و مینای دندان را محکم تر می سازد و از جرم گرفتن جلوگیری می کند. جویدن سیب باعث می شود عضلات فک قوی تر شود و همچنین وجود برخی از ویتامین ها در سیب باعث می شود که حساسیت لثه ها و دندان ها کاهش باید.

در عفونت و هضم غذا و آرام بخش

بدلیل داشتن ویتامین ها در سیب کسانی که سیب بیشتر مصرف می کنند کمتر دچار سرماخوردگی یا برخی عفونت های قسمت های فوقانی دستگاه تنفسی شده و آب سیب به باور برخی ها باعث از بین رفتن ویروس های عفونتزا می شود. فیبر عنصر زیرینه ای است که باعث حل مشکلات دستگاه گوارشی می شود در سیب سرشار می باشد. یک سیب متوسط ۹ تا ۱۰ گرم فیبر دارد که ۲۰ تا ۳۵ گرم از آن نیاز بدن ما می باشد که این نیاز را تامین می کند. از سیب بعنوان آرام بخش نیز استفاده می شود که پوست سیب را با اندکی عسل دم کرد و آن را بنوشید باعث آرامی بدن و بعنوان آرام بخش عمل می کند. ویتامین های گروه B، و برخی از عناصر دیگر موجود در سیب اثر آرام بخشی براعصاب دارد. جویدن سیب باعث انبساط عضلات منقبض صورت می شود.

در تنظیم فشار خون و برای سرطان

سیب حاوی کافئیک شیمیایی یا اسید کلوروژتیک می باشد، که بعنوان یک ضد سرطان عمل می کند. خوردن سیب و یا حتی بو کردن باعث کاهش فشار خون می شود.

خواص سیب-چرچی