پر مصرف ترین زمان آجیل و خشکبار در شب یلدا و عید نوروز می باشد. هنگام خرید آجیل و خشکبار عید نوروز و شب یلدا بهترین نکته خرید کیفیت و قیمت آجیل و خشکبار است که در خرید ما اهمیت دارد. به نظر شما از کجا آجیل و خشکبار موردنظر خود را بخریم که هم کیفیت و هم ارزون قیمت باشد. فروشگاه اینترنتی چرچی با ویژگی خرید ارزان و بدون واسطه و با کیفیت عرضه کننده مرغوب ترین آجیل و خشکبار است که میتوانیم با خیال راحت بدون صرف زمان برای پیدا کردن مکانی خوب برای خرید آجیل و خشکبار خود را خریداری نماییم.

آجیل و خشکبار

خشکبار سرشار از مواد غذایی مفید مثل چربیهای غیر اشباع مناسب برای قلب، پروتئینها، ویتامینها و مواد معدنی است. بر اساس آخرین پژوهش‌ها، آجیل و مغزها مانند فندق، گردو، پسته نقش مهمی در تامین سلامتی بدن ایفا می‌کنند. درخشکبار منبع چربی های اشباع نشده است و مفید برای پایین آوردن کلسترول و کاستن از خطر بیماری های قلبی است خشکبار اگر به گونه ای منطقی به عنوان جزئی از برنامه غذایی متعادل گنجانیده شود بیش از هر غذای دیگر مانع افزودن به وزن بدن خواهد شد.

از جمله خشکبارها به دلیل اهمیت آن از نظر ارزش غذایی و بهداشتی مصرف روزافزونی دارد پسـته می باشد میوه درخت پسته از مغز یا هسته ای تشکیل می شود که در پوستی سخت جای می گیرد و هنگامیکه میوه می رسد پوست سخت دهان می گشاید و خندان می شود. و این در حالی است که در بعضی موارد حتی پس از رسیدن پسته پوست سخت پسته می ماند و مانند حفاظی طبیعی و موثر مغز را در برابر آلودگی های محیطی حفظ می کند. براین اساس مصرف دانه‌های آجیل می‌تواند جایگزین مناسبی برای گوشت و مواد لبنی باشد.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند با وجود کالری بالای موجود دردانه‌های آجیل، اما این خوراکی‌ها به طور کامل دارای چربی مفید هستند و به این ترتیب خطر چاقی و اضافه وزن را در افراد کاهش می‌دهند.این یافته‌ها حاصل پژوهش دانشمندان دانشکده سلامت دانشگاه کالیفرنیا در آمریکا بوده و در مجله تغذیه اروپا به چاپ رسیده است. دانه‌های آجیل سرشار از پروتئین، ویتامین‌های مختلف از جمله گروه B، کلسیم، روی، مواد معدنی و فیتو کمیکال‌ها است که سبب افزایش انرژی و سوخت و ساز بدن، معکوس کردن فرآیند پیری سلول‌های بدن و نیز تقویت سلامت و زیبایی پوست و مو می‌شود.

 

آجیل چهار مغز

آجیل چهار مغز

پسته کله قوچی خام

پسته کله قوچی خام

بادام هندی

بادام هندی

مغز بادام شور

مغز بادام شور